РФ вивезла з Криму понад мільйон археологічних знахідок – МінТОТ

Новини
Розкопки Тірітакського оборонного валу в Керчі 12 квітня 2017 р Фото: kerch.fm

З 2014 року РФ вивезла з окупованого Криму мінімум мільйон археологічних артефактів.

Про це заявив на прес-конференції в Києві представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Сергій Мокренюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«За мінімальними оцінками, Росія вивезла з Криму не менше мільйона артефактів», – заявив Мокренюк.

За його словами, в українському міністерстві фіксують такі порушення, причетних до них осіб можуть притягнути до відповідальності, в тому числі ввести відповідні санкції, пише УНІАН.

Раніше Україна ввела санкції відносно російських археологів, які незаконно здійснювали розкопки в включеному Криму.

Як повідомлялось, 18 грудня Кабмін України за поданням МінТОТ вирішив внести пропозицію до РНБО про застосування нових санкцій стосовно низки юридичних та фізичних осіб Росії. Зокрема, запроновано вжити санкції до 14 юридичних осіб, залучених до постачання матеріалів, обладнання та послуг для заводів оборонно-промислового комплексу РФ на тимчасво окупованих територіях; російських підприємств та підприємств з країн Європи, які забезпечують діяльність ТОВ «Титанові інвестиції» в Армянську на території Криму; юросіб, залучених до організації перевезень через російські порти «Темрюк», «Кавказ» та Керченську паромну переплаву.

Крім того, пропонується запровадити санкції до 23 фізосіб, які були залучені до проведення незаконних археологічних пошукових робіт на об’єктах культурної спадщини чи взяли участь у заходах, спрямованих на легітимізацію незаконної окупації Криму та Севастополя; деякіх фізосіб, які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до незаконного будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

26 грудня РНБО України підтримала рішення про запровадження додаткових санкцій проти російських юридичних і фізичних осіб, які сприяли агресивним діям проти України, а також проти організаторів псевдовиборів на окупованому Донбасі та проти російських військових, силовиків і суддів, причетних до захоплення моряків і кораблів ВМСУ у Чорному морі.

Нагадаємо, Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі розслідує кримінальне провадженняза фактами проведення РФ незаконних археологічних робіт, знищення пам’ятників історії і культури в окупованому Криму.