ФСБ знімала катування українця Павла Гриба на відео

Співробітники ФСБ РФ, які викрали громадянина України Павла Гриба на території Білорусі, били його, знімаючи процес на відео.

Про це політв’язень розповів під час одного з судових засідань, йдеться в репортажі російського видання «Новая газета», передає Центр журналістських розслідувань.

За словами Павла Гриба, після зустрічі з росіянкою Тетяною Єршовою, з якою він познайомився з соцмережах, на автовокзалі в Гомелі його викрали невідомі.

«Їх було п’ятеро. Виглядали як звичайні люди – джинси, чорні куртки. Мені на голову натягнули капюшон, посадили в мікроавтобус і вивезли до лісу», – розповів Гриб, додавши, що добре запам’ятав викрадачів і при зустрічі зміг би їх пізнати.

У лісі українця били, знімаючи знущання на відео.

«Били по ногах і в живіт, знімали це на камеру. Забрали документи і зворотний квиток. Потім повезли до якогось спортивний зал. Пам’ятаю, там була шведська стінка. Мене погрожували повісити на неї догори ногами. До рук прив’язали гирі. В туалет водили, але не давали ні пити, ні їсти», – уточнив політв’язень.

Лише після силової і психологічної «обробки» Павла Гриба доставили на допит до слідчого ФСБ, який відразу ж почав йому погрожувати.

«Той прямо сказав: «Або ти визнаєш все, або залишаєшся ще тут», – розповів Гриб.

На відеозапису допиту на руках українця видно садна і синці.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

8 лютого 2018 року МЗС України звернувся з вимогою до Росії допустити українських лікарів до Павлу Гриба, який був незаконно викрадений російським спецслужбами в Білорусі і тепер утримується в СІЗО Краснодара. 22 лютого консул України зустрівся в СІЗО Краснодара з Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

3 липня кримінальну справу українця Павла Гриба було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine