У Росії український консул зустрівся в СІЗО з Павлом Грибом

У Росії консул України зустрівся з незаконно утримувався в СІЗО Краснодара українцем Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

Павло Гриб Фото: RFE/RL

Про це повідомила в мікроблозі Twitter прес-секретар МЗС України Мар’яна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.

«Відбулась зустріч українського консула з незаконно утримуваним в РФ П.Грибом. Вперше, завдяки консулам, зустріч відбулась українською мовою», – написала Беца.

Вона зазначила, що Гриб, який має інвалідність, не отримує належного лікування в СІЗО.

«Вимагаємо доступ українських лікарів до політв’язня. Вчергове вимагаємо від РФ звільнити Павла», – додала прес-секретар МЗС.

У свою чергу батько Павла Игор Гриб повідомив на свїй сторінці у Facebook, що зустріч українського консула з його сином тривала півтори години.

«Консули кажуть, що Павло дуже блідий, продовжує скаржитися на поганий стан здоров’я, сильний біль у шлунку, загальну слабкість, втрату ваги (я вже не розумію, куди далі можливо худнути). Начебто, на кошти Павла були придбані ліки і йому їх не дають приймати, тому що лікар СІЗО вважає це не доцільним. Все життя Павло приймав комплекси підтримуючих медичних препаратів, тому що це для нього життєво необхідно! А тюремний лікар проти! Жодної медичної допомоги», – написав Ігор Гриб.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

1 лютого 2018 року Краснодарський крайовий суд відхилив апеляцію на запобіжний захід Гриба. Його батько повідомив про суттєве погіршення стану здоров’я сина.

8 лютого 2018 року МЗС України звернувся з вимогою до Росії допустити українських лікарів до Павлу Гриба, який був незаконно викрадений російським спецслужбами в Білорусі і тепер утримується в СІЗО Краснодара

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine