США в ОБСЄ закликали РФ припинити призов кримчан в російську армію

США в ОБСЄ закликали Російську Федерацію припинити незаконний призов жителів окупованого Криму в російську армію.

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан Фото: osce

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Росія лише в 2018 році закликала в свою окупаційну армію понад 5600 українців з Криму, а з моменту початку окупації – понад 12 000 кримчан. Сполучені Штати закликають Росію припинити цю неприйнятну практику», – сказав Каміан.

Він також зазначив, що США стурбовані «плачевною гуманітарною ситуацією в окупованому Росією Криму».

Зокрема, вказав Каміан, Сполучені Штати стурбовані тим, що «російська окупаційна влада знайшла новий привід для залякування і арешту членів кримськотатарської громади, стверджуючи, що вони нібито служать в українських добровольчих батальйонах, які вважаються «такими, що суперечать інтересам Російської Федерації »».

Він нагадав, що 25 січня Криму був засуджений до 10,5 років позбавлення волі житель півострова Февзі Саганджі за нібито участь в кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджихана, який дислокується на материковій частині України, і який окупаційна «влада» називає «незаконним українським збройним формуванням». Крім того, 23 і 24 січня російські силовики провели обшуки в будинках рідних жителів Криму, які за твердженням «влади» також служать в кримськотатарському батальйоні.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.

У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові, оскільки згідно статті 51 IV Женевської конвенції країна-окупант повинна утримуватись від залучення у будь-якому вигляді населення окупованих територій до військової служби.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine