Росія закрила район на Азові поблизу Керченської протоки для проведення стрільб – ЗМІ

Росія на три дні закрила район у Азовському морі поблизу Керченської протоки для проведення стрільб.

Фото: mil.in.ua

Про це повідомляє Український мілітарний портал, передає Центр журналістських розслідувань.

«Відповідно до морського припису NAVAREA III 0184/2019 Росія закрила район в Азовському морі поблизу Керченської протоки для проведення стрільб впродовж 18-20 лютого 2019 року. Стрільби відбуватимуться у західній частині Темрюкської затоки, що розташована поблизу Керченської протоки», – йдеться у повідомленні.

З посиланням на власні джерела портал пише, що в ніч з 16 на 17 лютого Росія проводила радіотехнічні навчання на виході з Керченської протоки у Чорне море.

Мета навчань – виявлення координатів втраченої радарної цілі Киз-Аульським та Такільським радіотехнічними постами спостереження, розташованими у окупованому Криму у південній частині Керченської протоки у Чорному морі.

Фото: mil.in.ua

«Навчання відбулись у районі, де 25 листопада 2018 року Росія в наслідок акту агресії захопила українські екіпажі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» та «Нікополь» та буксиру «Яни Капу». Тобто є всі підстави говорити про підготовку Росії до подальшої ескалації на випадок майбутнього переходу українських кораблів до Азовського моря», – пише портал.

Нагадаємо:

  • 28 вересня 2018 року російський уряд виділив Міноборони РФ на 20 років в користування частину акваторії Таганрозької затоки Азовського моря площею понад 21 кв. км., яка знаходиться в 1,5 милях від узбережжя поблизу російського міста Ейск, що в 65 км від українського Маріуполя.
  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine