Чинна влада не зацікавлена в поверненні Криму – Смєлянський

За чинної влади України очікувати зміни ставлення до проблем деокупації Криму немає сенсу, оскільки вона зацікавлена в безперешкодній експлуатації бізнес-активів на окупованому півострові.

Юрій Смілянський, економічний експерт фонду «Майдан закордонних справ» Фото: investigator.org.ua

Про це економічний експерт фонду «Майдан закордонних справ» Юрій Смєлянський заявив в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

«За чинної влади очікувати зміни ставлення до проблем окупованого Криму немає сенсу. Влада ця зацікавлена в першу чергу в створенні можливості експлуатації бізнес-активів на окупованій території Криму в режимі тих умов, які склалися. Це вигідно. Міняти щось вони не збираються. Навіщо міняти правила гри, які приносять економічну вигоду?», – сказав Смєлянський.

За його словами, чинна українська влада не готова і не готується приймати окуповану територію Криму в разі деокупації, оскільки не зацікавлена в кримському електораті.

Смєлянський не вважає правдою слова глави парламентського Комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Ніни Южаніної в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань про те, що вона не зобов’язана керувати робочою групою щодо скасування або внесення змін до закону про Вільну економічну зону «Крим».

«Брехня пані Южаніної – про те, що вона не зобов’язана. Зобов’язана. Але що саме? Виконувати рішення, за які сама голосувала. Я маю на увазі рекомендацію парламентських слухань з питання Криму, які проводилися 15 червня 2016 року. Один з пунктів цих рекомендацій і парламенту, і відповідним комітетам, і Кабінету міністрів України – подати на розгляд парламенту прийняття рішення про скасування закону про ВЕЗ «Крим». В цьому випадку пані Южаніна як депутат Верховної Ради зобов’язана виконувати ці рішення» – вважає Смєлянський.

Водночас, каже експерт, Южаніна права в тому, що в Кабінету міністрів і Комітету ВРУ з питань митної та податкової політики, з одного боку, і громадянського суспільства, з іншого, принципово різні підходи до вирішення кримського питання.

«В ситуації, коли заступник голови комітету, секретар, члени комітету є власниками бізнес-активів в окупованому Криму, які сьогодні продовжують працювати, в тому числі виконуючи оборонні замовлення країни-агресора, вони ніколи не зможуть зрозуміти і домовитися з людьми, які втратили в Криму дім і все своє минуле життя. Це люди, які живуть в різних світах, в різних Українах. Але проблема в тому, що законодавчі рішення приймають ті, хто готовий співпрацювати з окупантом», – стверджує Юрій Смєлянський.

Нагадаємо:

  • Упродовж трьох років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про фейкову ВЕЗ «Крим», оскільки він дискримінує громадян України із Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.
  • Глава Комітету ВР з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна заблокувала спроби скасувати закон про ВЕЗ «Крим».
  • Народний депутат, голова Меджлісу Рефат Чубаров зазначає, що жодна фракція Верховної Ради не зацікавлена у скасуванні або внесені змін до закону про функціонування ВЕЗ «Крим» на окупованому півострові, бо це зачіпає інтереси українських олігархів, з якими фракції мають зв’язки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine