У Росії політв’язня Клиха відправили на «планове лікування» в Челябінськ – правозахисниця

Незаконно засуджений в Росії український політв'язень Станіслав Клих, якого утримують в Верхньоуральській в'язниці Челябінської області, переведений в Челябінськ на «планове лікування».

Станіслав Клих Фото: Facebook Татьяна Щур

Про це повідомила агентству Укрінформ російська правозахисниця Тетяна Щур, передає Центр журналістських розслідувань.

«Станіслав Клих знаходиться на плановому лікуванні в ЛВУ-3 (лікувальна-виправна установа – ред.) у Челябінську. Туди він був направлений з Магнітогорської тюремної психоневрологічної клініки, де відмовився від лікування. Ставлення в ЛВУ-3 йому в минулий раз сподобалося. Але це за контрастом з в’язницею і ОПБ (Обласна психіатрична лікарня в Магнітогорську – ред.)», – розповіла Щур.

Вона уточнила, що в даний час немає можливості направити до Клиха адвоката правозахисної організації, оскільки той зайнятий іншим процесом на виїзді. Однак, на думку правозахисниці, зараз слушний час, щоб український омбудсмен Людмила Денісова зробила запит своїй колезі в РФ і та направила до Клиха представників челябінської Громадської спостережної комісії (ГСК).

«Тоді отримали б картинку, як було з (Олександром – ред.) Кольченко після відвідування ГСК», – зазначила Щур.

Нагадаємо:

  • 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства, Клих і Карпюк нібито були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва українця всі звинувачення відкинули. За їх словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участь в бойових діях. 26 жовтня Верховний суд РФ, розглянувши апеляцію захисту, залишив в силі вирок Карпюк та Клиху.
  • В кінці грудня 2016 року адвокат Докка Іцлаев, який відвідав Клиха в СІЗО м.Грозний, повідомив, що психічний стан українця погіршується. Він висловив побоювання, що етапування в колонію ще більше позначиться на його здоров’ї.
  • 3 квітня 2017 року адвокат Ілля Новіков повідомив, що Станіслава Кліха етапували в Верхньоуральську в’язницю в Челябінській області.
  • У грудні 2017 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International повідомила, що Станіслава Клиха в російській колонії змусили пройти примусове психіатричне лікування, яке негативно позначилося на його здоров’ї.
  • У вересні 2018 року мати українця Тамара Клих, яка відвідала Станіслава Клиха в Верхньоуральському в’язниці, повідомила, що він постійно скаржиться на біль в серці, нирках і ногах.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів