Кримська колегія адвокатів відмовилася виключати Еміля Курбедінова

Кримська центральна колегія адвокатів в п'ятницю, 22 лютого, прийняла рішення не виключати зі свого складу відомого кримського адвоката Еміля Курбедінова, як того вимагав Мін'юст РФ.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомив сам Курбедінов на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Колегія прийняла рішення не виключати мене зі своїх лав. Дякую президенту Адвокатської палати Криму Канчі Олені Андріївні за принципову і сильну позицію! А також голові колегії Веліляєву Ісляму! І всіх тих, хто підтримав мене! Разом ми сила!», – написав Курбедінов.

Нагадаємо:

  • 26 травня 2017 року адвокат Еміль Курбедінов став лауреатом 2017 року міжнародноЇ премії Front Line Defenders для правозахисників, які виконують свою місію, перебуваючи в небезпеці.
  • 6 грудня 2018 року в Сімферополі співробітники російського Центру з протидії екстремізму затримали адвоката Еміля Курбедінова за підозрою в порушенні статті 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост у соціальній мережі 5-річної давності. Курбедінов заявив, що його переслідують через те, що він захищає командира малого броньованого катера «Нікополь», колишнього курсанта Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі Богдана небилиці, і «з цим пов’язує своє переслідування».
  • 7 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Еміля Курбедінова на 5 діб. 11 грудня адвокат вийшов на свободу.
  • В кынцы 2018 року Мін’юст РФ зажадав від «Кримської центральної колегії адвокатів» до 1 березня виключити з числа засновників і членів Еміля Курбедінова, посилаючись на рішення двох «судів» окупованого Криму, які розглядали адміністративні справи за обвинуваченням адвоката в екстремістського діяльності за пости в соцмережі ще в 2013 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine