- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Суд у Києві постановив примусово доставити на засідання капітана керченського судна «Норд», який втік до Криму

Оболонський районний суд Києва 13 березня виніс ухвалу про примусовий привід капітана арештованого судна «Норд» Володимира Горбенка, який втік до Криму, для участі у судовому засіданні 12 квітня.

Про це повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

Лист з повідомленням про засідання, відправлений на керченську адресу Горбенко, повернувся: капітан арештованого судна не прибув на засідання.

У ході судового засідання прокурор Роман Мурачов клопотав про дозвіл на затримання Горбенка з метою приводу та застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На думку прокуратури АРК, Горбенко незаконно перетнув кордон з окупованим Кримом та переховується від суду. Про засідання 1 лютого Горбенко був повідомлений під розпис.

Однак в процесі брали участь його адвокати: Олександр Руденко та Дмитро Щербіна. Захисники капітана «Норда» заявили, що клопотання прокурора незаконні, оскільки підготовче судове засідання не може здійснюватися без обвинуваченого.

Адвокати заявили, що прокурор міг самостійно поїхати в Крим та вручити Горбенку повістку, отже не були використані всі способи повідомлення обвинуваченого про засідання суду. За словами Олександра Руденко, оскільки у довідці про звільнення із СІЗО у Горбенка була вказана адреса у Криму, тому слідство було повідомлено про його можливе місцеперебування.

Фото: Бюро судової інформації

Адвокати капітана заявили, що прокуратура АРК не встановила українське громадянство Володимира Горбенка, а російський закордонний паспорт він законно отримав у посольстві РФ. На думку сторони захисту, прокурор не довів, що капітан «Норда» переховується від слідства.

Після наради суддя Родіонов ухвалив відмовити прокуратурі у клопотанні про дозвіл на затримання Горбенко з метою приводу. Разом з тим, згідно зі ст. 323 КПК України, суд виніс ухвалу про примусовий привід обвинуваченого на наступне судове засідання 12 квітня. Виконання ухвали суд доручив Головному управлінню СБУ в АРК.

Нагадаємо: