Гриценко вирішив, що статус кримськотатарської національної автономії прискорить деокупацію Криму

Кандидат в президенти України Анатолій Гриценко підтримує ідею національної автономії для кримських татар як корінного народу в рамках української держави і вважає, що це прискорить деокупацію Криму.

Анатолій Гриценко Фото investigator.org.ua

Про це повідомив кандидат в президенти України Анатолій Гриценко у відповідь на інформаційний запит Центру журналістських розслідувань.

“Ми підтримуємо ідею національної автономії для кримських татар як корінного народу в рамках української держави. Закріплення в Конституції України норми про національну автономію ще до деокупації Криму буде стимулом для кримських татар і їх моральною підтримкою. Крім того, це полегшить повернення території окупованого Росією Криму до складу України в перспективі”, – запевнив Гриценко.

Варто зазначити, що 16 листопада 2018 року в ефірі програми «PRIME: Скрипін» Анатолій Гриценко висловлював іншу думку щодо кримськотатарської автономії:

«Я не впевнений, що зміни до Конституції щодо автономії прискорять повернення Криму, тому що рішення приймаються в Кремлі, а це не спонукає Путіна віддати Крим. На Росію діє тільки санкцій тиск», – сказав Гриценко в ефірі телеканалу.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2017 року Конституційна комісія на своєму засіданні створила робочу групу з напрацювання змін і доповнень до Конституції України в частині, що стосується Автономної Республіки Крим, на базі права кримських татар на самовизначення в складі української держави.
  • 30 листопада 2017 року Рефат Чубаров повідомив, що робоча підгрупа Конституційної комісії вже підготувала цілісний текст змін до Конституції України щодо статусу Криму. Проект містить норму, яка визначає роль і місце інституцій кримськотатарського народу – Курултаю і Меджлісу.
  • 28 лютого 2018 року Петро Порошенко заявив, що негайно доручить Конституційній комісії обговорити пропозиції змін до Конституції щодо статусу Криму, які напрацьовані робочою групою.
  • 18 травня 2018 року радник голови Меджлісу Арсен Жумаділов повідомив, що робоча група Конституційної комісії підготувала узгоджений текст змін і доповнень до Конституції України щодо статусу Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine