- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму кількість дітей, які навчаються українською мовою, скоротилася з 12,7 тисяч до 250 – ООН

В окупованому Росією Криму на сьогодні тільки 249 дітей отримують освіту українською мовою, тоді як до окупації українською мовою навчалися 12 694 кримських дітей.

Про це в п’ятницю, 19 квітня, повідомляє Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, передає Центр журналістських розслідувань.

«За даними нашого моніторингу, відсутній прогрес у виконанні постанови Міжнародного суду ООН щодо Криму. Кількість дітей, які отрмують освіту українською мовою, критично знизилося: з 12 694 дітей в 2013-2014 навчальному році до 249 дітей в 2018-2019 навчальному році», – йдеться в повідомленні.

У Моніторингової місії ООН нагадали, що 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН виніс постанову в справі України проти РФ і постановив, що Росія повинна забезпечити доступність освіти українською мовою в Криму, а також утриматися від обмежень в роботі представницьких органів кримських татар, в тому числі, Меджлісу, який в 2016 році так званий «Верховний суд Криму» оголосив екстремістською організацією.

«Ми закликаємо Російську Федерацію діяти відповідно до постанови Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року: зняти заборону з Меджлісу і забезпечити доступність освіти українською мовою в Криму», – заявили в Місії.

Як повідомлялось, станом на березень 2019 року, згідно з результатами моніторингу Кримської правозахисної групи, в Криму не залишилося жодної школи, в якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою. Класів з українською мовою навчання також значно менше, ніж заявлено окупаційною «владою» Криму. Школи, які офіційно заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання, фактично такими не є, а навчання в них ведеться як кримськотатарською, так і російською мовою.

Нагадаємо: