У Криму зруйнувався будинок XIX століття

Новини
Фото: LiveJournal, kumluk

У Сакському районі окупованого Криму за результатами перевірки порушено кримінальну справу за фактом руйнування будинку XIX століття, що є об’єктом культурної спадщини.

Про це повідомляє прес-служба «прокуратури» окупованого Криму, пише Центр журналістських розслідувань.

«Встановлено факт руйнування об’єкта культурної спадщини регіонального значення – «Будинок Шлее», (село Чеботарка), який став непридатним в результаті невиконання охоронних зобов’язань адміністрацією Оріхівського сільського поселення і на відновлення якого в даний час необхідно понад 600 тисяч рублів», – повідомляють в прокуратурі.

Фото: LiveJournal, kumluk

На даний момент справа порушена за статтею «порушення вимог збереження або використання об’єктів культурної спадщини, що призвело через необережність до їх знищення або пошкодження у великому розмірі». Санкції статті передбачають штраф до мільйона рублів або покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

  • Міністр культури України Євген Нищук на V Міжнародному форумі «Окупований Крим: 5 років опору» заявив, що Міністерство культури України збирає докази нищення Росією історичних пам’яток в Криму. Всі матеріали передадуть до правоохоронців.
  • Україна передала в штаб-квартиру ЮНЕСКО докази руйнування Ханського палацу в Бахчисараї в результаті незаконних робіт, що проводяться окупаційною «владою». В організації пообіцяли направити моніторингову місію до Криму для огляду стану об’єкта.
  • Ханський палац продовжує руйнуватися – це наслідки варварської «реставрації», розпочатої окупаційної «владою» Криму. Росія стверджує, що вклала в роботи з відновлення кримської історичної спадщини небачені раніше суми. Українські активісти ж вбачають у цьому спробу відмивання бюджетних коштів і покладають надії на втручання ЮНЕСКО. Про те, що відбувається з Ханським палацом – в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).