«Суд» у Криму залишив кримськотатарського активіста Едема Бекірова у СІЗО

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу кримськотатарського активіста Едема Бекірова, інваліда 1-ї групи, на продовження терміну утримання в СІЗО до 12 червня.

Про це Бюро судової інформації повідомив адвокат Іслям Веліляєв, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

“Звичайно, ми очікували такий вирок, але як можна тримати за гратами людину із такими захворюваннями? Стан здоров’я Едема-агъа погіршився ще більше: посилилася набряклість і з’явилися болі в лівій частині грудей. Я клопотав про те, щоб Бекирова перевели хоча б під домашній арешт, тому що в такому стані людини потрібно відпускати і лікувати, а не тримати в СІЗО», – розповів адвокат.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 10 квітня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Едему Бекірова до 12 червня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine