Проти чиновників РФ запровадять санкції через видачу паспортів на Донбасі

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Кабінет міністрів готує перелік російських чиновників, причетних до реалізації спрощеної процедури незаконної видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу, до яких повинні застосувати санкції.

За словами Черниша, Кабмін на засіданні прийняв рішення про визнання незаконними та нечинними паспорти, що видаються РФ жителям Донбасу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Ми знаємо зараз перелік осіб, які безпосередньо задіяні в незаконних діях з видачі паспортів українським громадянам і фактично до дій по тиску і примусу громадян до отримання таких документів. Ми готуємо зараз перелік таких посадових осіб РФ, до яких повинні бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами», – розповів міністр.

Затверджено перелік пунктів видачі паспортів, документи яких будуть визнаватися недійсними з дати вступу в силу рішення РФ про спрощену видачу. Зараз до таких відносяться село Покровське і місто Новошахтинськ Ростовської області Росії.

Також Кабмін звернутися через МЗС до держав світу із закликом визнати недійсними подібні «фейковий» документи.

  • 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
  • Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що незаконно видані паспорти не будуть визнані ніде в світі.
  • У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine