Cуд д РФ залишив під вартою чотирьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»

Ростовський обласний суд російського міста Шахти залишив під вартою фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», заарештованих в ході масових обшуків в Криму 27 березня - Тофіка Абдулгазіева, Аліма Карімова, Яшара Муедінова і Іззета Абдуллаєва.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», пише Центр журналістських розслідувань.

За повідомленням активістів, людей, які прийшли підтримати обвинувачених, не впустили в зал суду, пояснивши це тим, що вони нібито не відповідають дрес-коду.

Родичів не впустили в зал засідання, пояснивши це тим, що суд першої інстанції був закритим, проте пізніше рідних впустили на оголошення рішення суду.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • У травні у Ростовській області РФ суди продовжили арешт всім 24 кримським татарам.
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, яких затримала ФСБ в кінці березня в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine