РФ незаконно добула понад 9 млрд кубів газу на захопленому в України шельфі – Нєжнова

Росія за 5 років окупації Криму незаконно добула на захоплених в України родовищах в Чорному морі понад 9 млрд кубометрів газу, використовуючи захоплені бурові установки ДАТ «Чорноморнафтогаз». Цього обсягу вистачило б на рік роботи всієї української промисловості.

Світлана Нєжнова, голова правління ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» Фото: investigator.org.ua

Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз України» з посиланням на інтерв’ю генерального директора ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлани Нєжнової Крим.Реалії ТБ, передає Центр журналістських розслідувань.

Вона зазначила, що наразі Росія незаконно використовує надра 9 родовищ у Чорному морі, ліценція на розробку яких належать «Чорноморнафтогазу».

«РФ досі видобуває газ. І станом на сьогодні РФ нелегітимно зі всіх родовищ, які належать Україні, вже видобула 9,2 млрд м куб», – сказала Нєжнова.

За її словами, цих обсягів вистачило б на рік роботи всієї промисловості України.

«Коли я бачила наші бурові «Петро Годованець» та «Україна», на них зафарбували назви. Візуально бурові в дуже поганому стані, порівняно з тим, як вони виглядали у 2014 році. Росіяни не вкладають в родовища, в обладнання – все працює на виснаження», – зазначила гендиректор «Чорноморнафтогазу».

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму Російською Федерацією були захоплені і тепер використовуються активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря.
  • 20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали до суду, сформованого при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим, які на даний момент оцінюються експертами в 5 млрд. дол.
  • На захоплених в України бурових вишках і платформах на шельфі Чорного моря російські військові встановили радіолокаційні станції.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine