У НАТО вимагають від РФ звільнити військовополонених українських моряків

Новини
Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

В Організації Північноатлантичного договору (НАТО) вітають рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права у справі про захоплення українських моряків нейтральних водах Чорного моря і закликають РФ негайно звільнити 24 військовополонених українських моряків та повернути три кораблі.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Столтенберг, пише Центр журналістських розслідувань.

«Союзники не визнавали і не будуть визнавати незаконну анексію Криму Росією, і ми засуджуємо агресивні дії Росії у регіоні Чорного моря… Ми вітаємо рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Росія повинна звільнити українських моряків і судна, які вона незаконно заарештувала у листопаді», – заявив Столтенберг.

Також генсек НАТО додав, що Альянс, як і раніше, готовий роз’яснювати Росії необхідність дотримання і виконання міжнародних зобов’язань.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • МЗС України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених моряків і трьох кораблів ВМСУ, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Росія поки не відповіла на дипломатичну ноту України з вимогою назвати точну дату і місце звільнення захоплених в Чорному морі українських моряків і суден. При цьому у МЗС не виключають, що РФ може звільнити військовополонених моряків у спосіб, не пов’язаний із рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.
  • Євросоюз вимагає від Росії виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня та повернути Україні моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплених російськими військовим в Чорному морі.