У МЗС України вимагають від Кремля назвати час і місце повернення полонених моряків і захоплених кораблів

Міністерство закордонних справ України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених українських моряків і трьох кораблів, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році. У ноті міститься питання, де і коли Україна зможе забрати свої кораблі і коли військовослужбовці будуть передані українським консулам в Москві.

Про це повідомила заступник глави МЗС Олена Зеркаль в ефірі «Радіо НВ», пише Центр журналістських розслідувань.

У вівторок Україна звернеться до МЗС держав-партнерів із закликом також вимагати виконання Росією приписи Міжнародного трибуналу з морського права. У разі відмови Кремля Київ наполягатиме на посиленні санкцій тиску на РФ.

«Посилення тиску відбувається з використанням всіх можливих інструментів. Що стосується санкцій, ми також будемо ставити це питання, ми будемо ставити питання про невиконання наказу, якщо він не буде вчасно виконаний… У нас є велика кількість опцій, які ми будемо використовувати», – пояснила Зеркаль.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • Позиція російської влади з питання можливості звільнення захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських військовополонених моряків «залишається незмінною», незважаючи на постанову Міжнародного трибуналу ООН з морського права, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
  • Посол України в ФРН Андрей Мельник закликав Федеральний уряд Німеччини і главу МЗС Гайко Маасу вимагати від Кремля негайного виконання вердикту Міжнародного морського трибуналу. І анонсував можливе введення нових санкцій відносно РФ.
  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • 17 квітня Лефортівський райсуд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою всім 24-м військовополоненим морякам ВМСУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine