Хто, де: кандидати до Верховної Ради заявили про наміри

Ряд партій визначилися зі своїми кандидатами на вибори до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

До першої трійки списку партії Ігоря Смешка «Сила і честь» увійшли нардеп від «Самопомочі» Олена Сотник і глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, депутат від «Самопомочі» Іван Мірошниченко, екс-начальник Генштабу ЗСУ, якого раніше звинувачували в державній зраді, Володимир Замана.

Партія Михайла Саакашвілі «Рух Нових сил» йде на вибори до Верховної Ради самостійно. За словами Саакашвілі, його партія відрізняється від інших «і ідеями, і драйвом, і енергією».

Лідер «Самопомочі» і міський голова Львова Андрій Садовий очолив виборчий список політичної сили до парламенту.

Відомий журналіст, перший заступник головного редактора видання «Дзеркало тижня» Сергій Рахманін буде включений до першої десятки списку партії Святослава Вакарчука «Голос».

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко розглядає можливість об’єднання з партією Саакашвілі «Рух нових сил» для спільної участі політсил на дострокових парламентських виборах.

Андрій Сенченко, екс-нардеп з Криму йде першим у списку нової партії «Сила права».

Лідер Громадського руху «Сила права» Андрій Сенченко Фото: investigator.org.ua

  • Новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України восьмого скликання. «Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання. Дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний Виборчий кодекс і зробіть, будь ласка, відкриті списки », – заявив Зеленський. На прийняття зазначених законів новий президент дав два місяці.
  • У будівлі Верховної Ради України в понеділок, 20 травня, новообраний президент України Володимир Зеленський приніс присягу народу України.
  • Конституційний суд України (КСУ) у вівторок, 4 червня, визначив, що конституційне подання 62 народних депутатів про відповідність Конституції указу президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів парламенту розглядатиметься у формі усного слухання. КСУ визнав провадження невідкладним і почне його розгляд 11 червня.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine