- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму окупанти знову проводять обшуки і затримання кримських татар

В окупованому Криму в понеділок, 10 червня, російські силовики проводять обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

Зокрема, обшуки були проведені в Алушті у Ельдара Кантемірова, в с. Строганівка Сімферопольського р-ну – у Ескендера Сулейманова (рідний брат Руслана Сулейманова, затриманого 27 березня 2019 г.), в с. Кам’янка Сімферопольського району.

Ельдара Кантемірова потім відвезли з Алушти в с.Зарічне, за місцем прописки, де також проводиться обшук.

«Обшук у Сулейманова Ескендера завершений. На даний момент він затриманий, відвезли до відділу УФСБ Росії по Республіці Крим і місті Севастополі – г. Симферополь, б-р І. Франка, б. 13.
Обшук проводив слідчий Сергій Махнєв, який очолює слідчу групу у справі «другої Сімферопольської групи», який заявив, що справу Сулейманова буде об’єднано зі справою «Другої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір», – йдеться в повідомленні.

Обшук пройшов також в Білогірську в будинку Різи Омерова, сина Енвера Омерова, затриманого вранці по дорозі в Ростов-на-Дону, коли він прямував на судове засідання у «справі Хізб ут-Тахрір». Обшук пройшов і в будинку самого Енвера Омерова.

Крім того, слідчі заходи пройшли в с. Ізобільне під Алуштою в будинку Ленура Халілова, голови місцевої релігійної громади.

Нагадаємо: