Зеркаль про слухання трибуналу в ООН: Росія – міжнародний правопорушник, який має бути притягнутий до відповідальності

Постійна палата третейського суду в Гаазі за кілька місяців має вирішити, чи буде розглядати по суті позов України про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці. Українська позиція чітко говорить, що РФ - міжнародний правопорушник, який має бути притягнутий до відповідальності.

Агент України у справі Україна проти РФ, заступник глави МЗС Олена Зеркаль на засіданні Постійної палати третейського суду в Гаазі Фото: Lana Zerkal

Про це написала на своїй сторінці в Facebook заступниця міністра закордонних справ, Агент України у справі Україна проти РФ Олена Зеркаль, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«За кілька місяців арбітри ухвалять рішення, чи будуть розглядати по суті вже подані нами докази російських порушень. Росія бачить себе переможцем якого не судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом чи трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний правопорушник, який має бути притягнутий до відповідальності. Через це визнання юрисдикції Судом ООН і трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу», – зазначила Зеркаль.

Вона наголосила, що українська команда два тижні напружено працювала під час судових засідань в Палаці миру в Гаазі, щоб гідно представити позицію України у юридичній боротьбі з Росією.

«Два тижні – це вічність для сучасного ритму життя. Але і вони є лише вершиною айсбергу багаторічної роботи – збирання доказів, подання меморандумів та інших документів, представлення позиції щодо порушення Росією норм міжнародного права», – вказала заступниця міністра.

Нагадаємо:

  • 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.
  • Україна заявила, що РФ порушує її суверенні права користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до АР Крим морських зонах, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу.
  • 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який буде розглядати позов України до Росії щодо порушення Конвенції ООН з морського права в зв’язку з розкраданням РФ українських ресурсів на шельфі біля біля окупованого Криму.
  • 22 травня 2017 рік трибунал ООН з морського права затвердив графік розгляду позову України до РФ за порушення нею положень Конвенції ООН з морського права. Українська сторона повинна була подати документи по арбітражному виробництву до 19 лютого 2018 року.
  • 19 лютого 2018 року Україна подала меморандум в арбітражному провадженні проти РФ за Конвенцією ООН з морського права. Документ доводить, що Росія порушила суверенні права української держави в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці.
  • З 10 по 14 червня Постійна палата третейського суду в Гаазі проводила слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine