РФ у Криму хоче витратити на Міжгірне водосховище 390 мільйонів доларів

Новини

З російського бюджету в окупованому Криму планується вкласти в реконструкцію Міжгірного водосховища 25 млрд рублів (390 млн доларів).

Про це повідомив генеральний директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов, пише Центр журналістських розслідувань.

За словами Баженова, перезапуск водосховища дозволить безперебійно забезпечувати водою Сімферополь, Саки, Євпаторію і північну частину Севастополя.

«Міжгірне водосховище закачували завжди на 50 млн кубометрів. Але в зв’язку з тим, що його будували швидко і не дуже якісно, ​​у нього зараз величезна фільтрація. Через те, що воно дуже неглибоке, була велика площа випаровування. На сьогодні в тому проекті, який ми запропонували, передбачається повна реконструкція основи водосховища, його поглиблення, гідроізоляція і заміна труби, яка пов’язує його з Сімферополем», – цитує Баженова прес-служба підприємства.

  • Міжгірне водоймище – найбільший з наливних штучних водойм Криму, побудовано в 1991 році для вирішення проблем водозабезпечення Севастополя і Сімферополя.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.

  • «Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель.

  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.

  • За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.

  • В квітні 2018 року Всеросійський центр моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій МНС РФї «Антістіхія» попередив, що у анексованому Криму в 2018 році можливі перебої з питною водою. Це може статися через низький рівень води на відкритих водозабірних спорудах півострова.

  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюка вказує, що забезпечення окупованого Криму водою продовжує залежати від того, наскільки часто на півострові випадають опади, незважаючи на всі спроби російської окупаційної «влади» придумати альтернативні схеми водопостачання.