РФ нехтує рішенням Міжнародного трибуналу по захопленим морякам – командувач ВМС України

Незважаючи на рішення Міжнародного трибуналу з морського права про негайне звільнення 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських військових моряків, РФ продовжує утримувати їх в ув'язненні, нехтуючи міжнародним правом.

Про це заявив командувач Військово-морських сил Збройних сил України, адмірал Ігор Воронченко, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ми чекаємо до 25 червня, коли рішення має бути приведене в дію. На жаль, я отримав сумну звістку з посольства України в Росії – слідчі поки не передали справу адвокатам для ознайомлення. Це свідчить про те, що вони не встигають ознайомитися з ним, слідчі дії тривають і термін перебування моряків під вартою закінчується 21 липня», – зазначив Воронченко.

За словами глави ВМСУ, Росія буде наполягати на тому, щоб Україна капітулювала перед нею, але дії світової спільноти і міжнародних організацій, зокрема, санкції – приведуть до логічного завершення «і результат буде плачевний для всього державного устрою Росії як країни-агресора».

«Ми зробимо все можливе для того, щоб якомога швидше звільнити наших військових з ув’язнення», – зазначив Воронченко.

Нагадаємо:

  • 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.
  • Україна заявила, що РФ порушує її суверенні права користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до АР Крим морських зонах, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу.
  • 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який буде розглядати позов України до Росії щодо порушення Конвенції ООН з морського права в зв’язку з розкраданням РФ українських ресурсів на шельфі біля біля окупованого Криму.
  • 22 травня 2017 рік трибунал ООН з морського права затвердив графік розгляду позову України до РФ за порушення нею положень Конвенції ООН з морського права. Українська сторона повинна була подати документи по арбітражному виробництву до 19 лютого 2018 року.
  • 19 лютого 2018 року Україна подала меморандум в арбітражному провадженні проти РФ за Конвенцією ООН з морського права. Документ доводить, що Росія порушила суверенні права української держави в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці.
  • З 10 по 14 червня Постійна палата третейського суду в Гаазі проводила слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine