РФ не буде виконувати рішення Міжнародного трибуналу ООН і відпускати моряків ВМСУ

У Кремлі заявляють, що питання про долю захоплених російським військовими в районі в Керченської протоки моряків і кораблів ВМСУ знаходиться за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зажадав від Росії негайно відпустити українських військових і передати кораблі Україні.

Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у вівторок, 25 червня, коли закінчується термін, протягом якого Росія повинна була відзвітувати про виконання наказу трибуналу, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство «РИА Новости».

«Даний випадок не є підсудним для цієї судової інстанції. У цьому полягає позиція РФ, ви це знаєте», – зазначив Пєсков.

«Звичайно, повноваження суду просто не поширюються на цю ситуацію», – сказав він, відповідаючи на питання, чи буде ігноруватися позиція трибунал.

Він також нагадав, що позиція Росії «була дуже однозначно викладена в цьому суді нашими представниками».

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • МЗС України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених моряків і трьох кораблів ВМСУ, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Росія поки не відповіла на дипломатичну ноту України з вимогою назвати точну дату і місце звільнення захоплених в Чорному морі українських моряків і суден. При цьому у МЗС не виключають, що РФ може звільнити військовополонених моряків у спосіб, не пов’язаний із рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.
  • Євросоюз вимагає від Росії виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня та повернути Україні моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплених російськими військовим в Чорному морі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine