Севастополець оскаржує в суді Києва правила перетину адмінкордону з Кримом для дітей

Мешканець Севастополя оскаржує в Окружному адміністративному суді Києва окремі положення постанови КМУ про Порядок в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території Криму, щодо дітей, які не досягли 16 років.

КПВВ «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію суду.

Як зазначається, 10 липня відбулось підготовче засідання Окружного адміністративного суду Києва у справі за позовом жителя Севастополя до Кабміну України щодо визнання нечинними окремих положень постанови, якою регулюється порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

«Позивач оскаржує закріплені постановою положення про те, що в’їзд та виїзд з тимчасово окупованої території України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється виключно за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або закордонного паспорта, або проїзного документа дитини. Така вимога, на думку позивача, порушує права його сина на свободу пересування та штучно обмежує можливості отримання документа, що підтверджує громадянство», – йдеться у повідомленні.

В ході підготовчого засідання суд розглянув подані сторонами клопотання та оголосив перерву у розгляді справи до 1 серпня для з’ясування окремих обставин.

Нагадаємо:

  • 4 червня 2015 року постановою КМУ №367 було затверджено Порядок в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території Криму. У Держприкордонслужбі пояснили, що згідно з документом, при перетині адмінкордону з Кримом щодо громадян України, які досягли 16-річного віку діє порядок, передбачений правилами перетину державного кордону громадянами України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р №57. Саме тому для подорожі дітям необхідно мати проїзний документ дитини або паспорт громадянина України.
  • Правозахисники вважають, що неповнолітніх українців повинні випускати з Криму без перешкод, для чого необхідно внести зміни до постанови Кабміну №367, яка забороняє перетин адмінкордону з окупованих півостровом громадянам України, які не досягли 16 років, без документа дитини про виїзд за кордон.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine