Верховний суд РФ скоротив на три місяці терміни ув’язнення засудженим кримським татарам з Бахчисараю

Новини
Фото: Facebook Крымская солидарность

У Москві Верховний суд РФ скоротив всього на три місяці терміни ув’язнення чотирьом кримським татарам Енверу Мамутову Ремзі Меметову, Зеврі Абсеїову і Рустему Абільтарову, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення у першій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні, 11 липня 2019 року, Верховний Суд РФ ухвалив: залишити під вартою мусульман «першої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». А також призначити всім обвинуваченим у цій справі такі строки: Мамутову Енверу – 16 років і 9 місяців, Меметову Ремзі, Абільтарову Рустему і Абсеїтову Зеврі – 8 років і 9 місяців в колонії суворого режиму», – йдеться в повідомленні.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Нагадаємо:

  • 12 травня 2016 року в окупованому Криму в Бахчисараї збройні російські силовики провели обшуки у кримських татар. Після обшуків були затримані четверо жителів Бахчисараю: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Так звана «прокурор Криму» Наталія Поклонська стверджувала, що затримані нібито причетні до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана терористичною в РФ.
  • 22 травня 2018 року фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова вивезли зі СІЗО окупованого Сімферополя до Ростова-на-Дону (РФ).
  •  24 грудня 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок фігурантам першої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Енвер Мамутов засуджений до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслан Абільтаров, Зеврі Абсеітов і Ремзі Меметов – до 9 років в колонії строгого режиму.
  • 11 липня у Москві біля Верховного суду РФ поліція затримала понад 50 активістів, які прийшли підтримати Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення у «справі Хізб ут-Тахрір».