Військовополонені моряки вказані в списку обміну з РФ – Денисова

Українська сторона включила військовополонених моряків в список осіб, якими мають намір обмінятися Україна і РФ.

Про це повідомила омбудсмен України Людмила Денисова, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Військовополонені моряки у нас є в списках. Зараз проводимо верифікацію списків РФ і вносимо наші уточнення по ситуації про стадії судового процесу. А моряки, звичайно, в списках», – сказала вона.

«Ми дивимося, яка стадія процесу по тих громадянах, які заявлені російською стороною», – уточнила омбудсмен.

  • У середу, 17 липня, відбудеться судове засідання з розгляду зміни або продовження запобіжного заходу українським морякам. Денисова повідомила, що 15 липня їде в Москву.
  • Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова зустрілася з Денисової, щоб обговорити питання обміну утримуваними українцями і росіянами. За словами російської чиновниці, ця зустріч – в фарватері діалогу між президентами.
  • Москалькова прилетіла до Києва на суд керівника незареєстрованої підрозділу російського інформагентства МІА «Росія сьогодні» – «РІА Новини Україна» Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді.
  • Подільський райсуд Києва переніс засідання у справі на 19 липня, в зв’язку з знаходженням суддів у нарадчій кімнаті по іншій справі.
  • Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine