Європарламент прийняв резолюцію з вимогою звільнити українців, які утримуються в РФ і на окупованих територіях

Новообраний Європарламент схвалив резолюцію, згідно з якою РФ закликають негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України.

Текст документа опублікували на сайті представництва України при Євросоюзі, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Європарламент, в першу чергу, закликав російську владу звільнити всіх громадян України, незаконно утримуваних як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України, а також забезпечити їх безпечне повернення, в тому числі – захоплених в листопаді 2018 року українських військовополонених моряків.

«Закликає російська влада без затримок і додаткових умов звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України, а також забезпечити їх безпечне повернення, в тому числі і кримських татар, недавно затриманих за мирний протест на Красній площі 10 липня 2019, а також громадян України, затриманих за політично вмотивованими звинуваченнями і 24 членів екіпажів українських морських суден», – йдеться в резолюції.

У резолюції закликали РФ опублікувати повний перелік ув’язнених, які утримуються на окупованих територіях України на Донбасі, і сприяти їх контактам з сім’ями і адвокатами.

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова передала своїй колезі Тетяні Москалькової список з 150 українців, які утримуються в місцях несвободи в РФ і окупованому Криму, включаючи 24 військовополонених українських моряків. Омбудсмени подадуть звернення президентам України і РФ з проханням про помилування.

  • Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.
  • Як заявив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко, під час зустрічі радників лідерів «Нормандської четвірки» попередньо домовилися про обмін утримуваними особами в Україні та РФ 15 на 15 або 10 на 10.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine