Газпром програв Нафтогазу в судах Нідерландів і Люксембургу

Апеляційний суд Амстердама і Окружний суд Люксембургу 8 липня відхилили апеляції російського Газпрому у справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє прес-служба НАК Нафтогаз України, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як говориться в повідомленні, Апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) відхилив скаргу Газпрому щодо юрисдикції суду, тим самим підтвердивши свої повноваження в справі про визнання і примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів. Суд прийняв рішення 8 липня.

Крім того, в той же день, рішення на користь Нафтогазу прийняв Окружний суд Люксембургу. Він відхилив скаргу Газпрому і підтвердив арешти щодо російської компанії на території цієї країни в рамках примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Раніше повідомлялося, що російський Газпром 24 травня оскаржив в Апеляційному суді Люксембургу рішення суду від 12 березня про визнання і приведення у виконання на території країни рішення Стокгольмського арбітражу і стягнення активів на користь Нафтогазу. Суди про арешт активів Газпрому в Люксембурзі і Нідерландах заплановані на червень і грудень.

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму Російською Федерацією були захоплені і тепер використовуються активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.
  • 20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали до суду, сформованого при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим, що на даний момент оцінюються експертами в 5 млрд. дол.
  • На захоплених в України бурових вишках і платформах на шельфі Чорного моря російські військові встановили радіолокаційні станції.
  • Міжнародні механізми дозволять заарештувати майно РФ за кордоном в результаті виконавчих проваджень щодо відшкодування збитків Україні через захоплення та привласнення Росією майна НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх компаній у Криму, повідомила Світлана Нєжнова, голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), коментуючи рішення міжнародного арбітражу про відповідальність РФ за захоплення активів НАК «Нафтогаз України» в Криму.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine