У МЗС РФ передали клопотання про звільнення військовополонених моряків

Тимчасово повірений у справах України в РФ Василь Покотило передав в МЗС Росії клопотання про звільнення 24 військовополонених українських моряків під особисте зобов'язання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

Про це омбудсмен повідомила в соцмережі, пише Центр журналістських розслідувань.

«Клопотання написано на ім’я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Мікрюкова», – уточнила Денисова.

17 липня Денисова запропонувала владі РФ відпустити полонених українських моряків під її особисте зобов’язання з умовою участі моряків у попередньому досудовому розгляді. Вона зазначила, що в кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або зобов’язання поручителя.

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова передала своїй колезі Тетяні Москалькової список з 150 українців, які утримуються в місцях несвободи в РФ і окупованому Криму, включаючи 24 військовополонених українських моряків. Омбудсмени подадуть звернення президентам України і РФ з проханням про помилування.
  • Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.
  • Як заявив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко, під час зустрічі радників лідерів «Нормандської четвірки» попередньо домовилися про обмін утримуваними особами в Україні та РФ 15 на 15 або 10 на 10.
  • Новообраний Європарламент схвалив резолюцію, згідно з якою РФ закликають негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine