США передадуть два катери морським прикордонникам України

США будуть сприяти розвитку корабельно-катерного складу Морської охорони Державної прикордонної служби України і передадуть морським прикордонникам два катери.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомив радник з програми експертного контролю та безпеки кордонів посольства США Кевін Кільєр на міжнародній конференції у Києві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Ми працюємо з української стороною у питаннях охорони морських кордонів і виявили потребу у розбудові не лише інфраструктури морських підрозділів, а й необхідність оновлення флоту. Тому було прийнято рішення про надання Морській охороні прикордонної служби двох катерів, які обслуговуватимуть 25 осіб», – сказав Кільєр.

У свою чергу, тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зауважив, що Сполучені Штати продовжать надавати допомогу Україні через агресію Російської Федерації, зокрема на морі. Він зауважив, що безпека в Азовському і Чорному морях України – важливе питання безпеки не лише для України, а і для всього світу. США розуміє, що Україна потерпає від Російської Федерації через перепону свободи судноплавства.

«Україна – це ворота між Сходом і Європою, тому ми повинні допомагати Україні», – сказав Тейлор.

У цьому контексті він повідомив, що США раніше виділили 4 млн доларів на створення груп швидкого реагування у містах Маріуполь та Бердянськ, і наразі є необхідність створення сучасних центрів їх постійної дислокації та для ремонту суден.

«Зараз ми зосередилися на розвитку базової морської інфраструктури, щоб забезпечити Морській охороні належні можливості реагування по всій території морського кордону», – додав посол.

У свою чергу голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зауважив, що одним з пріоритетів відомства є створення самодостатньої Морської охорони, здатної ефективно захищати морські кордони та адекватно протидіяти викликам. Тому, за його словами, розбудовується інфраструктура базування Морської охорони на Азові та розгортаються підрозділи спеціальних дій на воді, а також оновлюється корабельно-катерний склад, зокрема за допомогою міжнародних партнерів.

Нагадаємо:

  • В кінці 2018 року у Держприкордонслужбі для захисту від вторгнення з моря було створене нове Регіональне управління морської охорони, яке взяло під охорону весь морський кордон України від Ізмаїла до Маріуполя.
  • 18 червня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорив з міністром фінансів Франції Бруно ле Мером питання спільного виробництва патрульних катерів для українських прикордонників. Морська охорона Держприкордонслужби України має отримати 20 французьких патрульних катерів OCEA FPB 98.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine