Мінкультури закликає міжнародні організації дати правову оцінку розграбування РФ храму ПЦУ в Криму

Міністерство культури України закликає міжнародні організації дати правову оцінку діям РФ в окупованому Криму щодо собору Святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги Православної церкви України (ПЦУ) в Сімферополі, де вкрали всі церковні речі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Міністерство культури України.

«Міністерство культури України звертається до всіх міжнародних моніторингових організацій та правозахисних інститутів у сфері прав і свобод людини щодо фіксації цього злочину і просить дати належну правову оцінку вчиненому порушенню прав релігійної організації», – йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті відомства 31 липня.

Нагадаємо:

  • 28 червня «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше Української православної церкви Київського патріархату – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму  вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади окупованого Криму в зв’язку з розграбуванням єдиного в Сімферополі храму ПЦУ.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine