- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У ЦВК визначилися з датою оприлюднення результатів виборів до Верховної Ради

Центральна виборча комісія очікує, що остаточні результати позачергових виборів у Верховну Раду України підведуть до 5 серпня, заявила глава ЦВК Тетяна Сліпачук. Підсумки голосування можна буде підвести тільки після рішення судів за скаргами.

«Ми очікуємо, що результати розгляду апеляційних скарг завершаться протягом наступних двох-трьох днів, що дасть можливість комісії підвести підсумки голосування, оскільки, як відомо, цей термін, встановлений законодавством… закінчується п’ятого серпня. Саме до п’ятого серпня ЦВК має підвести підсумки голосування і вийти на остаточні протоколи», – заявила Сліпачук під час брифінгу, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За її словами, суди оперативно розглядають відповідні скарги. Сліпачук висловила сподівання, що ЦВК підіб’є остаточні підсумки позачергових парламентських виборів раніше 5 серпня.

Вона додала, що ЦВК робить все можливе, щоб уникнути зайвих затримок при підведенні підсумків виборів, з іншого боку – щоб не було ніяких сумнівів у встановлених результати.

Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.

Нагадаємо: