Ще одного серба підозрюють у причетності до проросійських НЗФ у Севастополі – Прокуратура АРК

Громадянину Сербії Братіславу Живковичу повідомлено про підозру за фактом створення та діяльності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя  незаконних збройних формувань в лютому-березні 2014 року.

Братіслав Живкович Фото ph.lj.ru

Про це пише Центр журналістських розслідувань із посиланням на повідомлення прес-служби прокуратури АР Крим.

За даними прокуратури, в ході досудового розслідування здобуто докази причетності громадянина Республіки Сербія Ж. у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», у зв’язку із чим, вказаному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.

Повідомлення прес-служби проілюстровано світлиною, на якій можна впізнати громадянина Сербії Братіслава Живковича, засновника ультраправого четницького руху. 

«Під час досудового розслідування встановлено, що протягом березня 2014 року, громадянин Республіки Сербія Ж., будучи лідером не передбаченого законами України збройного формування, так званого загону «Йован Шевич», який входив до складу «Самооборони Криму», особисто перебував на самостійно створених так званих «блок-постах» на в’їзді-виїзді до м. Севастополь, де проводив перевірку документів місцевого населення, незаконно обшукував транспортні засоби, безпосередньо приймав участь у затриманні «проукраїнськи» налаштованих мешканців Автономної Республіки Крим».

За даними Центру журналістських розслідувань, Живкович разом із своїми поплічниками з «Четницького руху» діяв, зокрема, на блокпості «Верхнесадове» під Севастополем. Пізніше він отримав медаль міністерства оборони Російської Федерації «За повернення Криму». Живкович також воював на Донбасі, а в серпні 2018 року в Сербії його заарештували за найманство, участь у війні в чужій країні та вербування бойовиків.

Також відомо, що Живкович мав на Донбасі конфлікт із іншим сербським найманцем та учасником окупації Криму Деяном Беричем. Живкович звинувачував Берича у брехні та розкраданні гуманітарної допомоги, а Берич називав Живковича агентом сербської служби безпеки. 

Нагадаємо:

  • 29 липня Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з Нацполіцією зібрала докази причетності громадянина Сербії Деяна Берича до підрозділу «Северный Ветер» так званої «Самооборони Севастополя» та повідомила йому про підозру.  
  • Слідчі Головного управління Нацполції в АРК і Севастополі спільно з прокуратурою АРК повідомили про підозру в участі в незаконному збройному формуванні 46-річному громадянину РФ Олександру Фрначетті, який у лютому-березні 2014 року під час незаконної окупації Криму Росією очолював розвідувальну групу «Северный Ветер» у складі так званої «Самооборони Севастополя».
  • В лютому 2019 року слідчий відділ ГУв АРК та Севастополі оголосив у розшук керівників та учасників спецпідрозділу «Рубеж», який входив до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». У списку – особи, які були встановлені Центром журналістських розслідувань у спецпроекті «Шуцмани Путіна».
  • 23 березня ГУ Нацполіції в АРК та Севастополі повідомило про підозру у створенні незаконних збройних формувань та посяганні на територіальну цілісність України двом учасникам так званої «Самооборони Криму».
  • З початку 2019 року правоохоронці АРК оголосили в розшук 28 учасників незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які вчиняли злочини під час окупації півострову Росією. Загалом, починаючи з 2018 року в розшук оголошено 165 представників, у тому числі й керівників, «Самооборони Криму». Щодо 1400 осіб, які входили до незаконного збройного формування, встановлено повні анкетні дані.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine