Британія в ООН нагадала про утиск прав українців у окупованому Криму

Новини
Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Жителі тимчасово окупованого Криму з українським громадянством позбавлені доступу до базових послуг.

Про це заявила постійний представник Великобританії в Раді Безпеки ООН Карен Пірс, повідомляє прес-служба британського МЗС, пише Центр журналістських розслідувань.

Пірс назвала кілька регіонів світу, де, на її думку, відзначається катастрофічна ситуація з дотриманням гуманітарного права.

«У Криму громадянам України відмовляють у доступі до базових послуг, оскільки вони не мають наміру міняти своє громадянство, всупереч міжнародному гуманітарному праву», – зазначила Пірс.

Карен Пірс фото EPA

У доповіді на засіданні Радбезу ООН Пірс нагадала про критичну гуманітарну ситуацію в Сирії, Південному Судані, Малі, регіоні Сахеля в Африці.

У Криму за період окупації винесено не менше 522 незаконних рішень про утримання під вартою в рамках політично мотивованого кримінального переслідування громадян України.

  • Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вказує на продовження порушення Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права в тимчасово окупованому Криму. Це стосується, зокрема, переслідування правозахисників, придушення свободи слова, тиску на кримських татар, незаконного призову кримчан до Збройних сил РФ та захоплення 24 українських моряків під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ поблизу Керченської протоки.
  • 3 червня Міжнародний суд ООН почав розглядати заперечення Росії за позовом України про фінансування Росією тероризму і расової дискримінації. Росія вважає, що Суд ООН не має права розглядати заяву України, а ніяких порушень з боку РФ немає.
  • 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконної агресії проти України. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
  • 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов’язав державу-агресор утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.
  • 19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН прийняла оновлену резолюцію A/RES/72/190 з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
  • У квітні 2018 року Україна попросила Міжнародний суд ООН підтвердити, що РФ зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу МС ООН від 19 квітня 2017 року.
  • 18 травня 2018 року Міжнародний суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати інформацію про хід виконання наказу суду від 19 квітня 2017 року в частині поновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.