У МЗС анонсували новий рівень боротьби за військовополонених моряків

У Міністерстві закордонних справ анонсували новий рівень боротьби за військовополонених моряків, яких продовжує утримувати РФ.

Военнполенные моряки Михайло Власюк, Богдан Головаш, Денис Гриценко, Андрій Драч, В'ячеслав Зінченко, Сергій Попов Фото: Роман Цимбалюк

В інтерв’ю ВВС Україна заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль зазначила, що питання моряків піднімається на всіх зустрічах, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ми чекали, що це рішення (щодо звільнення моряків, – ред.) буде виконано перед виборами. Не сталося, незважаючи на те, що багато хто казав: зараз привезуть, нададуть, ще щось. Для них – це важіль тиску і створення навіть всередині нашого суспільства незадоволення тим, що відбувається. Але, повертаючись до формули, яку вони нам нав’язують, вона є неприйнятною. Тому що надавати державні гарантії щодо участі наших військових в кримінальному процесі, який ми вважаємо незаконним, – це по-перше, нонсенс, а по-друге – приниження», – сказала Зеркаль.

За її словами, боротьба за звільнення українців продовжується, усіх партнерів України залучають для тиску на РФ. З початком нового політичного сезону також почнеться новий рівень боротьби за моряків, додала заступниця міністра.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • 25 червня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про долю захоплених російським військовими в районі в Керченської протоки моряків і кораблів ВМСУ знаходиться за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зажадав від Росії негайно відпустити українських військових і передати кораблі Україні.
  • До 9 липня слідче управління ФСБ висунуло обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.
  • 15 липня МЗС РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених моряків ВМСУ.
  • 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив до кінця жовтня термін утримання під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам.
  • 23 липня військовополонені моряки почали ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine