Політв’язень Карпюк «вибув» із російської в’язниці, є шанс на повернення – адвокат

Український політв'язень Микола Карпюк «вибув» із в'язниці «Володимирський централ» у Владимирській області РФ, чим пояснили повторне повернення посилки його адвокату Олексію Барановському. Захисник припускає, що Карпюка готують до повернення в Україну.

Микола Карпюк Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомляє видання Українська правда з посиланням на Барановського, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами захисника, 29 липня Карпюку не видали посилку від Барановського – нібито через завелику вагу. Адвокат зменшив вагу посилки з 27 до 19 кг. Однак 19 серпня вона знову повернулася в зв’язку з тим, що «адресат вибув».

Як вважає Барановський, Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що й політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня етапували з колонії №4 міста Торжок Тверської області РФ, імовірно до Москви.

«Можна було подумати, що Балуха просто переводять в іншу колонію, але справа в тому, що в кінці минулого тижня з «Володимирського централу» пропав мій підзахисний Микола Карпюк. Посилка, відправлена йому минулого тижня, повернулася мені назад із позначкою «адресат відсутній», а це означає, що їх обох забрали з «насиджених місць» приблизно в той самий час, і це викликає стриманий оптимізм», – зазначив Барановський.

Він припустив, що найближчим часом з Росії в Україну можуть повернутися деякі українські політв’язні.

Нагадаємо:

  • 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв’язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.
  • 26 жовтня 2016 року Верховний суд РФ, розглянувши апеляцію захисту, залишив чинним вирок Карпюку та Клиху.
  • У липні 2019 року Генпрокуратура України склала повідомлення про підозру громадянину Росії за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності українця Миколи Карпюка, якого утримують в російській колонії Т-2 «Владимирский централ» Володимирської області РФ.
  • 16 серпня сестрі українського активіста Володимра Балуха повідомли, що політв’язня терміново етапували з колонії міста Торжок Тверської області РФ. Адвокат українця Ольга Дінзє уточнила, що її підзахисного етапували в один із СІЗО Москви, який саме, поки точно не відомо.
  • 19 серпня Адвокат Дмитро Дінзє заявив, що поки не може визначити місцезнаходження Балуха, якого раніше етапували з колонії №4 міста Торжок Тверської області РФ, імовірно до Москви.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine