На «Кримському титані» зупинили цех: хочуть запобігти погіршенню екологічної ситуації

В Армянську тимчасово зупинили роботу одного з цехів підприємства «Кримський титан» і збільшили подачу води в кислотонакопичувач, щоб запобігти погіршенню екологічної ситуації на півночі Криму. Упродовж тижня до цього місцеві мешканці скаржились у соцмережах на посилення забруднення повітря. 

Про це заявила «заступник міністра екології та природних ресурсів» «уряду» Криму Ольга Славгородська, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«З метою попередження несприятливої ​​екологічної ситуації в зв’язку з тим, що тримається високий температурний режим, заводом «Кримський титан» на сьогоднішній день зупинений один цех, збільшена подача вапняного молока і води в кислотонакопичувач, щоб нейтралізувати кислотні стоки», – цитує Славгородську «РИА Новости-Крым».

При цьому «заступник міністра екології» Криму назвала екологічну ситуацію в регіоні «стабільної» і заявила, що останнє перевищення гранично допустимої концентрації хлориду водню в атмосфері було зареєстровано 21 серпня, після чого «ситуація стабілізувалася».

В ніч з 29 серпня на 30 серпня в Армянську провели відбір проб атмосферного повітря, повідомив «міністр екології та природних ресурсів» Криму Геннадій Нараев.

Стверджується, що за результатами замірів Центру лабораторного аналізу і технічних вимірювань, концентрація забруднюючих речовин виявилася нижче межі виявлення: концентрація хлориду водню не дотягувала до 0,04 мг/м3, а діоксиду сірки – менше 0,03 мг/м3. «Таким чином, концентрація забруднюючих речовин в нічний час доби нижче денний. Причин для занепокоєння немає», – написав Нараев.

Нагадаємо:

  • В ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиції», який також контролює Фірташ.
  • Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу) скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не сплачує екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).
  • Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.
  • В січні 2019 року в Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан», зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine