У Криму двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» помістили в підвал СІЗО Сімферополя – адвокат

Новини
Тофік Абдулгазієв Фото: Facebook Крымская солидарность

В окупованому Криму двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазієва і Ремзі Бекірова, затриманих 27 березня в числі 24 кримських татар в ході рейду російських силовиків на півострові, помістили в нестерпні умови в підвал СІЗО Сімферополя.

Про це розповів кримський адвокат Еміль Курбедінов у відеокоментарі, опублікованому на його сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

10 вересня адвокат відвідав свого підзахисного Тофіка Абдулгазієва в СІЗО Сімферполя, який розповів, що його разом з Ремзі Бекіровим недавно етапували з Росії назад до Криму. Сімферопольське СІЗО – єдине на півострові і в ньому при нормі 700-800 чоловік міститься понад 2000 тисяч ув’язнених.

«Відразу ж Тофіка Абдулгазіева і Ремзі Бекирова посадили в підвали. Я не знаю, що це за камери, називають їх «карантинні камери», ну напевно в них людина не ізолюється, навпаки в цьому приміщенні можна захворіти. І дуже важко. Тофік описує це приміщення так – це підвальне приміщення з куполообразною стелею, де в середині цієї камери купол досягає трохи більше людського зросту. Туалет там менше 50 см або близько 50 см, в нього неможливо заходити нормально, тільки боком. Там ще проходять всі комунікації – це підвальне приміщення, туди буває затікає каналізація. Ходиш по цій камері в напівзігнутому положенні», – сказав Курбедінов.

Він додав, що Абдулгазієв по дорозі до Криму захворів, у нього була температура близько 40 градусів, однак йому не надали жодної медичної допомоги і лише завдяки арештантам, у яких знайшлися медпрепарати, його стан трохи покращився.

Ремзі Бекіров Фото: Facebook Крымская солидарность

Курбедінов також розповів, що Ремзі Бекірову в адміністрації СІЗО пояснили поміщення в підвал тим, що фігуранти «справи Хіхб ут-Тахрір» нібито є терористами. «Йому сказали: «Ти особливо небезпечний злочинець за терористичною статтею. Будь ласкавий сидіти тут і починати відсидку в цьому місці, в цьому підвалі», – зазначив адвокат.

Курбедінов заявив, що за фактом порушення прав Тофіка Абдулгазієва і Ремзі Бекірова направить скарги до відповідних інстанцій, «щоб вони провели відповідні перевірки, щоб негайно привели у відповідність з 4-ї Женевської Конвенції стан наших підзахисних або хоча б забезпечили їм більш-менш прийнятні умови утримання».

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.