Росіяни будуватимуть вертольотоносці на краденому заводі «Залів» в окупованій Керчі

Два універсальні десантні кораблі (УДК) російські окупанти планують закласти в окупованому Криму на керченському суднобудівному заводі «Залів», який у 2014 році був незаконно захоплений російською компанією за допомогою «самооборони Криму».

Сухий док ВАТ «Суднобудівний завод «Залив», Керч Фото: korabli.eu

Про це пише Центр журналістських розслідувань за повідомленням російського інформаційного агентства ТАСС

За даними ТАСС, яке посилається на джерела у суднобудівельній галузі, на суднобудівному заводі «Залів» у травні 2020 року буде закладено перші два російські УДК. 

«Два УДК водотоннажністю до 15 тисяч тонн вперше в історії Росії планується закласти на суднобудівному заводі «Залів» у Керчі в 2020 році», – наводить агентство слова джерела. За його даними, перший УДК буде зданий флоту не пізніше 2027 року.

За словами іншого джерела, закладення кораблів має відбутися у травні 2020 року. 

«Розробка технічного проекту по нових кораблях знаходиться у фінальній стадії, після її завершення, в найближчі місяці, буде підписаний контракт на будівництво УДК», – додає джерело.

Універсальні десантні кораблі, які ще називають вертольотоносцями, здатні нести велике угруповання важких гелікоптерів різного призначення.

Як повідомлялось, у 2016 році Франція передала єгипетському ВМФ перший десантний вертольотоносець типу «Містраль», який від початку будувався для Росії, але після скасування угоди в зв’язку з введеними проти РФ санкціями за окупацію Криму і військову агресію на Донбасі, був куплений Єгиптом.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Росією, 24 серпня 2014 року керівництво та акціонери ВАТ «Суднобудівний завод «Залів» (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснене ТОВ «Суднобудівний завод «Залив», зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовій участі представників так званої «Самооборони Крыму». Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.
  • У грудні 2014 року на вкраденому в України суднобудівному заводі “Залів» відбулася урочиста церемонія закладення двох універсальних морських танкерів для ВМФ РФ. Пізніше повідомлялося, що корпуси закладених танкерів було втрачено, а за неофіційними повідомленнями – порізано на металобрухт. 
  • 21 лютого 2019 року на вкраденому в України суднобудівному заводі «Залів» спустили на воду призначений для Чорноморського флоту РФ корвет «Павел Державин» проекту 22160, здатний нести крилаті ракети «Калібр», однак з остраху перед санкціями повідомили, що це – «пошуково-рятувальне судно проекту А163».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine