ЄС продовжив ще на півроку персональні санкції за агресію проти України

Рада Євросоюзу продовжила ще на шість місяців - до 15 березня 2020 року - обмежувальні заходи проти фізичних осіб і компаній РФ за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Фото: rnw.nl

Про це повідомляється на сайті Ради Європейського союзу.

«Ці заходи полягають в заморожуванні активів і обмеженні поїздок. Наразі вони діють стосовно 170 фізичних та 44 юридичних осіб. Належна інформація та причини внесення цих осіб до списку актуалізовані в необхідних випадках», – йдеться в інформації.

Як зазначається, відповідне рішення було прийнято Радою ЄС за допомогою письмової процедури. Правові акти будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС в п’ятницю, 13 вересня 2019 року.

У Раді нагадали, що у відповідь на кризу в Україні були введені й інші санкції Євросоюзу, які включають:

– економічні санкції щодо окремих секторів російської економіки, які діють до 31 січня 2020 року;
– обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, які діють лише на півострові і залишаються чинними до 23 червня 2020 року.

Нагадаємо:

  • Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжувалися на півроку. Зараз вони діють до вересня 2019 року.
  • У березні 2019 року Рада ЄС внесла до санкцыйного списку 8 громадян РФ, відповідальних за атаку російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі і захоплення в полон 24 українських моряків 25 листопада 2018 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine