Зеленський: Вирішене питання з житлом в Одесі для звільнених з полону моряків ВМСУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже вирішене питання з виділенням житла в Одесі для звільнених з російського полону моряків ВМСУ, які повернулись на батьківщину 7 вересня в рамках обміну з Росією утримуваним особами.

Президент України Володимир Зеленський (в центрі) зі звільненими з полону моряками ВМСУ, Київ, 12.09.2019 Фото: president.gov.ua

Про це глава держави повідомив під час зустрічі з українськими моряками та членами їхніх родин, яка відбулась в четвер, 12 вересня, у неформальній атмосфері на парковому подвір’ї Маріїнського палацу у Києві.

Зеленський привітав військовослужбовців з поверненням на Батьківщину та окремо подякував рідним захоплених моряків за підтримку, яку вони надавали.

Фото: president.gov.ua

«Вони – такі ж герої, як і ви. Вони робили все, щоб вас повернути, а ми їм допомагали», – сказав президент, звертаючись до моряків.

Він наголосив, що операція з повернення українців з Росії була надскладною. До процесу було залучено багато людей та органів влади, які злагоджено працювали над цим питанням.

Фото: president.gov.ua

«Було дуже складно тримати це в секреті, коли залучено так багато людей», – зауважив Зеленський.

Глава держави також поінформував, що наразі вже вирішене питання з виділенням житла в Одесі для звільнених моряків.

В свою чергу моряки подякували президенту за повернення додому, а декілька з них запросили його на власні весілля.

Фото: president.gov.ua

Під час зустрічі Зеленський вручив морякам подарунки – президентські годинники.

Фото: president.gov.ua

Як повідомлялось, 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. За рішення Кабміну України усім 35 звільненим українським політв’язням і морякам ВМСУ виплатять по 100 тис грн одноразової допомоги.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • В березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.
  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine