Україна отримала від США цифрові передавачі для мовлення на окупованих територіях

Новини
Сергій Костинський, член Нацради з ТБ і РМ; Джордж Кент, заступник помічника Держсекретаря США; Еміне Джапарова, експерший заступник мінінформполітики; Леонід Семенченко, начальник відділу ТВ і РМ Концерну РРТ Фото: Facebook Emine Dzheppar

Україна отримала від США одинадцять нових цифрових телевізійних передавачів DVB-T2 для збільшення і покращення українського цифрового сигналу на окупованих територіях Криму і Донбасу. Вартість обладнання складає близько 1 млн доларів США.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook колишя перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

«Перемовини щодо реалізації цього проєкту – надання Концерну РРТ 11-ти нових потужних цифрових передавачів почалися ще у 2018 р. Ми відійшли від логіки використання передавачів, що вже були в експлуатації. Це дозволяє отримати сучасне обладнання, яке працюватиме більше тривалий час та із меншою затратою енергії. Ми вийшли на фінішну пряму – перші 4 передавачі вже встановлені в Херсонській і Донецькій областях, і ще 7 Концерн РРТ отримає вже наступного місяця», – написала Джапарова.

Вона зазначила, що завдяки реалізації проекту Україна забезпечить килимове покриття українським цифровим сигналом на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, а також в Херсонській області на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Коментуючи Радіо Свобода передачу Україні нового обладнання для трансляції цифрового ТБ-сигналу, заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент заявив, що Сполучені Штати допомагають Україні зводити потужності для передачі інформації, бо жителі окупованих територій мають знати про справжні події у країні.

«Росія – майстер використання дезінформації і фальшивок. На мою думку, найкращий спосіб боротьби з дезінформацією – за допомогою правдивої інформації. І те, що ми робимо тут сьогодні – ми допомагаємо Україні будувати інфраструктуру для поширення актуальних новин серед жителів як окупованої частини Донбасу, так підконтрольних Україні територій, але які раніше мали доступ лише до російської інформації. Точна інформація для громадян – це ключовий елемент демократії», – сказав Кент.

За його словами, на обладнання виділено близько 1 млн доларів США.

Відповідаючи на запитання, чи можна порівнювати зусилля України та західних держав у протидії дезінформації Кремля, Кент зазначив: «Думаю, ми можемо вивчати практику одне одного, кожна ситуація – унікальна, але дуже очевидно, що Україна перебуває на передовій у протидії російським спробам утримати її в межах так званого «русского мира». Я думаю, Україна має що повідомити своїм громадянам та світу. І це відповідальність українців – переконатися, що вони роблять усе можливе для того, аби їхні співгромадяни знали і зовнішній світ знав, що відбувається у їхній країні».

Нагадаємо:

  • 17 березня в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечує трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.
  • З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ» г. Киев, 101,4 МГц), радіо «Крим.Реаліі» (ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).
  • В кінці липня 2017 року Нацрада з ТБ і РМ назвала п’ять українських телеканалів, які перемогли в конкурсі на ефірне мовлення на окупований Крим з вишки на Чонгарі. Зокрема, ними стали: UA: Крим (НГТУ), Чорноморська телерадіокомпанія, ICTV, «5 канал» і «Прямий» (Тоніс).
  • 4 липня 2019 року Нацрада з ТБ і РМ прийняла рішення видати дозволи на тимчасове мовлення на окупованих частинах Донбасу і в окупованому Криму ЗМІ, у яких термін дії попередніх дозволів завершувався. Також були видані нові дозволи на тимчасове мовлення.