Санкції проти РФ за Крим залишатимуться до деокупації півострова – Волкер

Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер з питань України наголошує, що санкції Заходу проти Росії, введені за незаконну окупацію Криму, залишатимуться чинними, поки півострів не повернеться під контроль України.

Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер Фото: VOA

Про це Волкер заявив в інтерв’ю ТСН, відповідаючи на питання про те, що деякі західні країни хотіли б зняти санкції проти РФ у разі, якщо будуть поступки з її боку у справі врегулювання конфлікту на Донбасі, а питання окупації Криму «взагалі винести за дужки».

«Насамперед, ми ввели санкції через російську анексію Криму, а також через те, що росіяни не виконують Мінських угод. І також через кілька інших причин, таких як атака на родину Скрипалів у Великій Британії. Якщо Росія виконуватиме Мінські угоди так, як вона зобов’язалась це робити, тоді ми будемо розглядати послаблення цих санкцій. Але санкції щодо Криму залишатимуться настільки довго, наскільки Росія продовжуватиме окупацію Криму. Інші санкції так само. Тому я не бачу цього», – сказав американський дипломат.

При цьому він вказав, що наразі Росі не виконує Мінських домовленостей і тому «немає підґрунтя послаблювати будь-які із цих санкцій».

«Ми багато працюємо, самостійно та разом з ЄС, аби бути певними, що санкції залишатимуться доти, доки Росія не виконає своїх зобов’язань», – додав він.

Також Волкер переконаний, що одного дня Росія поверне Крим Україні. Він нагадав про країни Балтії, яким Радянський Союз повернув незалежність після 40 років окупації. І в тому випадку Захід, Сполучені Штати, інші країни трималися твердої лінії і не визнавали примусового включення цих країн у склад СРСР.

«Так само ми маємо дуже тверду позицію щодо Криму – ми не погодимося з російською анексією Криму. Щодо цього була заява Майка Помпео (Держсекретар США – ред.) минулого року. Така сама позиція і в ЄС. Дуже важливо, що ми визначилися з правильною позицією й зупинилися на цьому. Тому що час змінює все, і одного дня, думаю, Крим повернеться до складу України … Ми не можемо передбачити, як багато часу це потребує. Головне, що ми ухвалили правильну позицію й тримаємо її», – наголосив спецпредставник Держдепу США.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через анексію Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 4 березня 2019 року президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених указами як попереднього президента Барака Обами, так і нинішньою адміністрацією Білого дому, проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 20 червня 2019 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
  • 27 червня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 січня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine