Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувачення у держзраді ексголові виборчкому Криму, який проводив «путінські вибори»

Новини
Глава «Виборчої комісії Республіки Крим» Михайло Малишев Фото: crimea.izbirkom.ru

Прокуратура АРК за результатами проведеного спеціального досудового розслідування направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-голови виборчої комісії Автономної Республіки Крим, а нині голові незаконно створеної в Криму «Избирательной комиссии Республики Крым» Михайла Малишева, який організовував проведення незаконного «референдуму», а також незаконних «виборів» депутатів Держдуми і президента РФ на території окупованого півострова.

«Чиновник» обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.109, ч.2 ст.110, ч.1 ст.111 КК України (державна зрада, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади), повідомляє прокуратура автономії.

«У ході розслідування кримінального провадження отримано беззаперечні докази того, що з березня 2014 року і до цього часу обвинуваченим надається допомога в забезпеченні режиму окупації Криму. Як приклад, 16 березня 2014 року голова «Избирательной комиссии Республики Крым» забезпечував проведення незаконного «загальнокримського референдуму», яким вище керівництво Російської Федерації намагається легітимізувати захоплення українського півострова. А 8 вересня 2019 року брав участь в організації та проведенні так званих виборів до окупаційного «Государственного совета Республики Крым» та «местных советов», – йдеться у повідомленні.

Малишеву загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

«Ні Україна, ні міжнародна спільнота не визнають спроби держави-окупанта легітимізувати окупацію півострова, в тому числі шляхом проведення фейкових «виборів» на території півострова. Відтак особи, що в порушення українського законодавства активно сприяють РФ в спробі анексувати півострів, обов’язково будуть притягнуті до відповідальності», – заявив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

Нагадаємо:

  • У 2018 році прокуратура АРК спільно з слідчим відділом Главку СБУ в АРК повідомили про підозру в держзраді, поваленні конституційного ладу і посяганні на територіальну цілісність України і колишньому главі виборчої комісії АРК, а нині голові «Виборчої комісії Республіки Крим» Михайлу Малишеву, який забезпечував проведення незаконного «референдуму», а також незаконних «виборів» депутатів Держдуми і президента РФ на території окупованого півострова.
  • На початку вересня 2019 года Михайло Малишев був оголошений в розшук. Суд задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно Малишева, який ухиляється від кримінальної відповідальності. Таким чином, суд надав згоду на притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності (in absentia), тобто за його фактичної відсутності.
  • 8 вересня в окупованих Криму і Севастополі пройшли «вибори» депутатів кримського «парламенту» і місцевих рад.
  • За інформацією голови Меджліса кримськотатарського народу Рефата Чубарова, більшість жителів окупованого Криму бойкотували організовані Росією незаконні місцеві «вибори», які 8 вересня відбулися на півострові.