У Криму захист українського активіста Олега Приходька оскаржив його арешт

В окупованому Криму захист українського активіста Олега Приходька подав апеляційну скаргу на його арешт. 11 жовтня Приходько, якого ФСБ підозрює в нібито підготовці теракту, допитали і відібрали приклади голосу для експертизи.

Олег Приходько Фото: RFE/RL

Про це виданню «Ґрати» повідомив кримський адвокат українця Назім Шеіхмамбетов.

«Ми оскаржили постанову «Київського районного суду» Сімферополя щодо Олега Приходька, подали апеляційну скаргу до «Верховного суду Криму» з вимогою скасувати цю постанову», – зазначив Шеіхмамбетов.

11 жовтня він побачився з підзахисним в ході проведення слідчих дій.

«У матеріалах справи є аудіозапис, на якому нібито є голос Олега Приходька, який розмовляє з оперативним-повноважним ФСБ. Сьогодні у нього відібрали зразки голосу для проведення фонографічної експертизи», – розповів адвокат.

Він додав, що Приходько зараз знаходиться в слідчому ізоляторі, в транзитній камері. Разом з ним знаходиться житель Сак, з яким вони знайшли спільних знайомих.

«Я на коліна встану тільки пере Богом», – процитував адвокат слова активіста, передані журналістам і правозахисникам. За словами Шеіхмамбетова, протягом тижня ФСБ має намір проводити слідчі дії і пред’явити Приходьку обвинувачення.

Нагадаємо:

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine