Суддю «Арбітражного суду Криму» оголосили в розшук за підозрою в державній зраді

Суддю «Арбітражного суду Криму» Володимира Гайворонського, який після окупації півострова залишився в Криму і порушив присягу, оголосили в розшук за підозрою в державній зраді. Кримінальне судове провадження зупинено до розшуку Гайворонського.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на ухвалу Деснянського районного суду Києва.

До окупації півострова РФ Гайворонський працював суддею Господарського суду.

Щодо Гайворонського проводили заочне досудове розслідування. Коли обвинувальний акт передали до суду, Гайворонський не реагував на виклики в підготовче засідання. І хоча прокурор та адвокат обвинуваченого були не проти проводити слухання й надалі в заочному режимі, колегія суддів у складі Світлани Колегаєвої, Олени Лісовської та Ірини Галась вирішила оголосити обвинуваченого в розшук.

В ухвалі зазначено, що в кримінальному провадженні відсутні докази, що Володимир Гайворонський достатньо проінформований щодо притягнення до відповідальності.

«Суду не надано переконливих доказів та фактичних даних того, що обвинувачений переховується від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, а саме, перебуває на тимчасово окупованій території України. Стороною обвинувачення не надано суду жодних даних про те, яких заходів вжито для розшуку обвинуваченого», — йдеться в документі.

Організацію розшуку доручили відділу управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України.

Пересвідчитись у тому, що Гайворонський перебуває на окупованій території і регулярно розглядає справи у “суді” можна на російському сайті «Электронное правосудие» за допомогою сервісу «Календарь».

Наприклад, на 31 жовтня в нього призначені слухання за участі управління благоустрою Алушти, компанії «Крымэнерго», «Адміністрації міста Феодосія».

  • Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
  • Колегія суддів Святошинського райсуду Києва заочно визнала винною в держзраді та засудила до 12 років позбавлення волі з конфіскацією кримську суддю Катерину Остапову, яка після окупації Криму перейшла на службу до Росії і з грудня 2014 року працювала в так званому «Двадцять першому арбітражному апеляційному суді» в окупованому Севастополі.
  • Колегія суддів Святошинського райсуду Києва визнала винним у державній зраді кримського суддю Василя Іщенко, який після окупації півострову перейшов на службу до Росії і працював у так званому «Верховному суді Республіки Крим».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine