Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АРК Чорнобука

Новини
Валерій Чорнобук у Голосіївському райсуді Києва 28 грудня 2018 р Фото: hromadske.ua

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

20 вересня Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та обмежив термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 4 жовтня 2019 року стороні захисту Чорнобука.

У ході досудового розслідування встановлено, що колишній голова Апеляційного суду АР Крим, будучи громадянином України, на час вчинення злочину суддею, проживаючи на території Автономної Республіки Крим, з метою заподіяння шкоди територіальній цілісності України та становлення і зміцнення окупаційної влади, надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, становленні та легітимізації на окупованій території судової системи країни-агресора, у продовж березня 2014 вчиняв дії направлені на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканості України.

Детальніше про справу Чорнобука читайте в матеріалі Чорнобук та інші. Колаборанти між судом і прокуратурою

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
  • 20 травня Голосіївський райсуд продовжив Чорнобуку термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року.
  • 10 червня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження строку тримання під вартою  Валерія Чорнобука.