У Чорне море увійшов корабель з подарованими США катерами для ВМС України – Клименко

Суховантаж Ocean Freedom з патрульними катерами, які є військовою допомогою США для України, увійшов у Чорне море.

Про це розповів головний редактор порталу BlackSeaNews, експерт фонду «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко.

Судно Ocean Freedom під американським прапором вийшло з Балтімора 3 жовтня. Рано вранці 14 жовтня він пройшов Гібралтарську протоку.

Патрульні катери Р190 «Слов’янськ «та Р191» Старобільськ» закріплені на верхній палубі судна. Очікується, що Ocean Freedom прибуде до Одеси 20-21 жовтня.

«Слов’янськ» і «Старобільськ» передали українській стороні 27 вересня минулого року.

З 8 липня по 10 вересня майбутні екіпажі кораблів пройшли навчання в Балтіморі. Після розвантаження в Одесі катери пройдуть модернізацію, після чого їх включать до складу ВМС.

Нагадаємо:

  • 27 вересня року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка.
  • США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна платить лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.
  • Передані США для ВМСУ два патрульні катери типу Island дообладнали новітніми системами та механізмами і зараз вони завершують випробування в Балтіморі. Вони отримали назви «Старобільськ» (P190) та «Слов’янськ» (P191).
  • 5 липня 2019 року українські екіпажі катерів прибули до США на навчання для проходження 10-ти тижневого курсу підготовки у американських інструкторів, а також використання інструкцій, формулярів та іншої документації по катерам.
  • 14 вересня українські моряки завершили курс навчання та підготовки на Базі берегової охорони США у Балтиморі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine