- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Німеччина і Франція сподіваються на вирок замовникам вбивства Катерини Гандзюк

Посольства Німеччини і Франції в Україні у річницю загибелі Катерини Гандзюк очікують від українських правоохоронців вирок замовникам вбивства херсонської активістки.

Про це йдеться у повідомленнях на офіційних сторінках диппредставництв Німеччини і Франції у Twitter.

«Рік тому громадська активістка Катерина Гандзюк стала жертвою нападу – її умисно облили кислотою і вона загинула внаслідок отриманих травм. Ми віддаємо шану її пам’яті. Як і її близькі та родина, ми чекаємо на суд і вирок замовникам цього огидного злочину», – заявили німецькі та французькі дипломати.

Як повідомляється на сторінці у Facebook ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», 4 листопада о 19:00, в день смерті активістки, у понад 40 містах України і світу відбудеться акція «Рік без Каті», з вимогою покарати винних у її смерті.

Зокрема у Києві учасники акції збираються прийти до Офісу президента.

У Країні, крім Києва, акції також пройдуть у: Херсоні, Одесі, Житомирі, Харкові, Сєвєродонецьку, Луцьку, Львові, Коростишеві, Хмельницькому, Вінниці, Дніпрі, Торецьку, Самборі, Сумах, Рівному, Кропивницькому, Ужгороді, Чернівцях, Тернополі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Черкасах, Маріуполі й Запоріжжі.

Також акції влаштують у містах світу: Варшаві (Польща), Парижі (Франція), Берліні й Карлсруе (Німеччина), Римі (Італія), Брюсселі (Бельгія), Раковніку (Чехія), Тель-Авіві (Ізраїль), Брно (Чехія), Відні (Австрія), Чикаго, Нью-Йорку, Айова-Сіті, Бостоні та Кремнієвій долині (США), в Естонії та Канаді.

4 листопада виповнюється рік з дня смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, яка померла в лікарні після нападу з сірчаною кислотою. Друзі, близькі Гандзюк і активісти наголошують, що покарання понесли учасники нападу, а замовники досі не названі слідством.

Як повідомлялось, СБУ розслідує кримінальне провадження щодо правоохоронців, які здійснювали розслідування вбивства Катерини Гандзюк на початковому етапі, а також, імовірно, сприяли втечі організатора нападу Олексія Левіна.

Нагадаємо: